20 maja 2014

Mama idzie na kawę

Mama idzie na kawę

Mama idzie na kawę" to akcja społeczna stworzona przez mamy i dla mam mająca na celu zachęcić mamy (i tatusiów również) do wyjścia z domu, zaczerpnięcia oddechu, poszukania inspiracji, poczucia na nowo pulsu miasta. Każda mama zasługuje na oderwanie się od codzienności, wyjścia na dobrą kawę.  

Pomysł akcji „Mama idzie na kawę” powstał po to, by „wziąć mamy za rękę”, zachęcić do wyjścia z domu z dzieckiem, do powrotu na chwile do świata dorosłych, odetchnięcia miastem, do odkrywania przyjaznych miejsc i młodych polskich firm, tworzonych często również przez mamy. A może również do podjęcia odważnych decyzji w życiu zawodowym?Do akcji dołączyło już ponad 100 niesieciowych kawiarni przyjaznych mamom oraz młodych polskich firm wytyczających nowe ścieżki w modzie, designie, akcesoriach i usługach dla dzieci.

Zasady są proste: od 15 maja do 15 czerwca, w partnerskich kawiarniach i restauracjach, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 18:00, każdy rodzic, który pojawi się z dzieckiem do lat 10, oraz mama (kobieta) w ciąży, będzie mógł napić się dowolnej kawy z 50% rabatem. Dodatkowo, dostanie katalog pełen informacji o młodych polskich firmach dla dzieci pełen kuponów rabatowych do -20%. Katalog jest dostępny również do ściągnięcia na stronie www.mamaidzienakawe.pl.

Autorką pomysłu i inicjatorką akcji jest Aga Czajkowska, właścicielka firmy ColorStories (www.colorstories.pl), nagrodzonej za najlepszy polski design dla dzieci, mama 3 letniego Bruna. Akcję współtworzy Kubek w Kubek, mokotowska kawiarnia, założona przez trzy młode mamy.

Jako mieszkanka Gdyni chciałabym Wam polecić przepyszną kawę w Cup and Cakes jedynej trójmiejskiej kawiarni biorącej udział w akcji, a jednocześnie zachęcić inne kawiarnie do przyłączenia się do akcji. 

Nie siedź w domu, chodź na kawę! :)


Mama idzie na kawę

Mama idzie na kawę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz